Biatlon: Markéta Davidová získala na MS na kolečkových lyžích stříbro!

Markéta Davidová

Autor: ČTK

28. srpna 2022 9:26

Markéta Davidová získala na mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích v Ruhpoldingu stejně jako loni stříbro ve sprintu. Michal Krčmář při obhajobě zlata z Nového Města na Moravě skončil těsně pod stupni vítězů, o 1,5 sekundy byl čtvrtý.

Čtvrtá žena z pátečního supersprintu Davidová dnes nestačila v tradičním německém biatlonovém středisku jen na Lisu Vittozziovou. Pětadvacetiletá česká reprezentantka sice na rozdíl od jednou chybující Italky předvedla čistou střelbu, ale celkově byla o 2,4 sekundy pomalejší. Druhá nejlepší Češka Jessica Jislová byla devatenáctá.

Loňský mistr světa z Vysočina Arény Krčmář musel na trestné kolo po chybě při střelbě vleže a skončil čtvrtý půldruhé sekundy za bronzovým Švýcarem Niklasem Hartwegem. Český reprezentant ztratil 28,7 sekundy na švédského vítěze Sebastiana Samuelssona. Vítězslav Hornig byl sedmnáctý.

Dvojnásobným českým úspěchem skončil sprint juniorů, který vyhrál Jonáš Mareček před Tomášem Mikyskou.

Témata: Markéta Davidová