MS v atletice 2022: Češi s jedinou medailí, na závěr světový rekord v tyči

Atletika

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

25. července 2022 11:21

Letošní mistrovství světa v atletice v americkém Eugene je minulostí. Poslední den soutěží přinesl jeden český národní rekord a také světový rekord ve skoku o tyči.

Jedinou českou medaili zařídil v noci na neděli oštěpař Jakub Vadlech, svěřenec světového rekordmana Jana Železného zaostal o pár centimetrů za stříbrem a domů si odveze bronz.

S dobrým pocitem se budou vracet do Česka i čtvrtkaři. V nedělním finále štafetového závodu na 4x400 metrů sice skončili předposlední, ale Krsek, Maslák, Desenský a Šorm zaběhli národní rekord 3:01,63.

Na oválu se objevil i Jiří Sýkora, který dokončil soutěž desetibojařů navzdory zranění. Při skoku mu totiž praskla tyčka. Nakonec skončil na třináctém místě.

Vrcholem posledního dne byl skok o tyči. Suverénně si počínal švédský atlet Armand Duplantis. Nejbližší konkurenty překonal o sedmadvacet centimetrů a výkonem 6,21 metru opět posunul světový rekord.

Témata: Atletika MS Atletika