Na turnaj WTA Prague Open na Spartě dorazí i druhá hráčka světového žebříčku Anett Kontaveitová. Účast šestadvacetileté estonské tenistky dnes potvrdili pořadatelé. Kontaveitová bude nasazenou jedničkou před Barborou Krejčíkovou, v hlavní soutěži se představí celkem sedm Češek. Na betonech v areálu Sparty se utkají od 25. července.

"Z jejího startu máme velikou radost, pro každý turnaj jde o prestižní záležitost, jak vysoko umístěné hráčky světového žebříčku na něm hrají. Vedle silné sestavy domácích reprezentantek tak jde o další velké lákadlo pro fanoušky," uvedl ke Kontaveitové ředitel WTA 250 Livesport Prague Open Miroslav Malý v tiskové zprávě.

Kontaveitová bude ve Stromovce startovat na divokou kartu, která je určena pro hráčku z elitní dvacítky světového žebříčku. Po obhájkyni pražského titulu Krejčíkové, loňské vítěze Roland Garros a čerstvé deblové šampionce Wimbledonu, je nasazenou trojkou Švýcarka Belinda Bencicová. V pozici čtyřky nastoupí Petra Kvitová, vítězka turnaje z roku 2018.

Dalšími českými tenistkami v hlavní soutěži jsou Tereza Martincová, Marie Bouzková, Karolína Muchová a na divoké karty vítězky juniorky z French Open Lucie Havlíčková a Linda Nosková.

 

Témata:

Petra Kvitová | tenis | Barbora Krejčíková | Lucie Havlíčková | stars24.cz

Vstoupit do diskuse