Obhájci titulu fotbalisté Plzně zahájí novou sezonu první ligy zápasem v Teplicích 30., nebo 31. července. Úřadující vicemistr Slavia v úvodním kole nastoupí venku proti Hradci Králové, s nímž prohrála v nadstavbové části uplynulého ročníku.

Sparta přivítá Liberec a jediný nováček nejvyšší soutěže Zbrojovka Brno bude hostit Slovácko. Podzimní pražské derby je na programu ve 13. kole v Edenu.

Podzimní část bude mít kvůli mistrovství světa v Kataru, kam česká reprezentace nepostoupila, jen 16 kol a skončí netradičně už v neděli 13. listopadu. Jarní fáze odstartuje o posledním lednovém víkendu. Termínovou listinu už před časem schválilo ligové grémium.

Úvodní souboj rivalů v novém ročníku mezi Plzní a Slavií se odehraje v 9. kole na západě Čech 17., či 18. září. Viktoria nastoupí v podzimní části doma i ve druhém největším šlágru proti Spartě, kterou přivítá v 15. kole na začátku listopadu. Úvodní pražské derby je na programu o dvě kola dříve v Edenu 22., nebo 23. října.

Základní část vyvrcholí 30. kolem 29. dubna. Počtvrté v historii české ligy se bude hrát pětikolová nadstavba, která odstartuje 6. května. Její závěrečné kolo se odehraje 28. května, kdy bude nejpozději znám nový mistr. Přímo sestoupí jen nejhorší tým, 14. a 15. celek čeká baráž s druhým a třetím mužstvem druhé ligy.

Šest nejlepších celků po základní části bude hrát v nadstavbě skupinu o titul, šest nejhorších skupinu o záchranu a čtyři mužstva čeká prostřední skupina. Ta se vzhledem k tomu, že do evropských pohárů půjde v sezoně 2023/24 znovu jen čtveřice českých klubů, uskuteční ve stejném formátu jako v minulém ročníku - týmy na 7. až 10. místě se utkají o prémii milion korun a lepší nasazení do dalšího ročníku domácího poháru.

Témata:

Fotbal | FC Viktoria Plzeň | stars24.cz

Vstoupit do diskuse