Liga mistrů UEFA má vítěze: Real slaví popáté za devět let, rozhodl jediný gól

Fotbal, ilustrační fotografie.

29. května 2022 11:05

Nejprestižnější klubová fotbalová soutěž má nového vítěze, je jím španělský Real Madrid. Bílý balet se vrací na trůn po čtyřech letech, v sobotním finále porazil anglický Liverpool 1:0.

Šlo o reprízu finále z roku 2018, hráči Liverpoolu měli soupeři co vracet. Tehdy totiž prohráli 1:3. Odplata se jim ale v sobotu večer na Stade de France v Paříži nepodařila.

Fotbalisté Realu dostali míč do sítě hned dvakrát, poprvé jim však radost sebralo rozhodnutí rozhodčího. V 59. minutě už ale slavit mohli, když se prosadil Vinícius. Šlo o jediný gól utkání, představitelé španělského fotbalu tak mohli slavit pátý triumf v Lize mistrů za posledních devět let.

Madridský velkoklub ovládl nejprestižnější klubovou soutěž již v roce 2014, poté přidal zlatý hattrick mezi lety 2016 až 2018.

V souvislosti se sobotním finále se však bude zmiňovat i nezvládnutá organizace utkání, jehož výkop tak musel být o několik desítek minut posunut.

Témata: Liga mistrů Fotbal Real Madrid Liverpool FC