MS v hokeji: Češi si o finále zahrají s Kanadou. Finové udolali Slovensko

Ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

26. května 2022 21:44

Víkendové zápasy o medaile na mistrovství světa v hokeji ve Finsku se neobejdou bez české reprezentace. Kdo bude soupeřem národního týmu v sobotním semifinále a jaké další dva týmy postoupily z dnešních čtvrtfinálových utkání?

Čeští hokejisté předčili především díky třem přesilovkovým gólům Německo výsledkem 4:1. Na jméno semifinálového soupeře si museli počkat do večera, ačkoliv se jím nakonec stal vítěz druhého odpoledního utkání.

Národní tým se v sobotu utká s Kanadou, která předvedla fenomenální obrat proti Švédsku. Tre Kronor vedli ještě dvě minuty před koncem o dvě branky, došli však k porážce 3:4 v prodloužení.

Druhou semifinálovou dvojici utvoří Finové a Američané. Domácí výběr potrápili Slováci, v první třetině se totiž ujali vedení 2:0. Především díky kapitánu Antillovi ale došlo k obratu na konečných 4:1.

USA ve čtvrtfinále zaskočili favorizované Švýcary, vítěze jedné ze skupin šampionátu. V úvodní části odskočili o dvě branky, v závěru přidali ještě jeden gól.

Témata: hokej Hokej MS