Národní tým navzdory skvělému výkonu Romana Červenky podlehl Švédsku 3:5. Rozhodla série čtyř branek hokejistů Tre Kronor. Reprezentace tak nenavázala na úvodní vítězství v rámci mistrovství světa ve Finsku.

Kari Jalonen s kolegy z lavičky udělal změnu v brankovišti, klec tentokrát strážil Karel Vejmelka. Národnímu týmu se vydařil vstup do utkání, úřadovala elitní formace. V sedmé minutě otevřel skóre David Krejčí po přihrávce kapitána Romana Červenky.

Českým hokejistům se ale vymstily fauly na konci první a začátku druhé třetiny. Ještě před přestávkou vyrovnal Rasmus Asplund, po návratu na led se postaral o obrat Emil Bemström. Ve 26. minutě navíc překvapil Vejmelku nenápadnou střelou Mathias Bromé a Švédové vedli už 3:1. 

Reprezentanti pak dostali první přesilovku, ale šance nevyužili. Krátce po jejím konci ujel obráncům Asplund a přidal svůj druhý gól v utkání. Trenéři vystřídali gólmana, naskočil Marek Langhamer.

Druhou přesilovku už Češi využili. Červenka nahrál na obránce Tomáše Kundrátka, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Vzápětí však fauloval Jakub Vrána a následovaly další krušné chvíle. 

Pátý švédský gól ale přišel až po konci oslabení. Z přečíslení tři na dva pojistil náskok Tre Kronor obránce Anton Bengtsson. Národní tým ale rychle kontroval, po třetí Červenkově asistenci se prosadil Matěj Blümel.

Langhamer v závěru opustil klec a jeho spoluhráči to zkusili v šesti, kontaktní branka už ale nepřišla. Česká reprezentace tak po úvodní výhře nad Velkou Británií zaznamenala porážku.

Témata:

hokej | Hokej MS | stars24.cz