Český reprezentační fotbalový útočník Patrik Schick po čase opět řádil v německé Bundeslize. V jejím 33. kole se jeho Leverkusen utkal s Hoffenheimem a právě na hřišti Hoffenheimu pomohl k výhře Bayeru 4:2 dvěma brankami a jednou asistencí. Díky tomu se tak dostal v tabulce kanonýrů na čtyřiadvacet přesných tref v sezóně. A v zápase se pak neztratil v dresu Hoffenheimu ani další český fotbalista Pavel Kadeřábek. Tomu se podařilo přihrát na jednu z domácích branek.

Jako první se do střelecké listiny v tomto zápase domácí Rutter. Když běžela 34. minuta hostujícím se podařilo vyrovnat a poprvé se tak tehdy dostal mrzi úspěšné střelce Schick, když tehdy k němu přes bránícího Kadeřábka doputoval od centrujícího Diabyho. Dvě minuty na to ale na druhé straně pro změnu odcentroval balón do šestnáctky Kadeřábek, k míči se dostal Baumgartner a ten vrátil domácím jednobrankové vedení.

Až po obrátce se Leverkusenu podařilo skóre otočit ve svůj prospěch. K obratu vyzval svou přesnou trefou k obratu v 73. minutě Diaby, jemuž tehdy předal balón Schick. O tři minuty později se šestadvacetiletý český forvard předvedl ještě jednou v plné parádě, kdy se mu povedlo obejít hned dva hráče a i když pak upadl na zem, rychle se vrátil na nohy, na gólmana Baumanna si troufl kličku a míč tak zavezl přímo do kuchyně.

V nastaveném čase se pak na konečných 4:2 navýšil střídající Alario, jenž tak povedené odpoledne Leverkusenu podtrhl.

Témata:

Patrik Schick | stars24.cz