Čeští hokejisté zdolali v duelu Euro Hockey Challenge v Trenčíně domácí Slovensko 4:3 po samostatných nájezdech. V přípravě na mistrovství světa v Tampere po dvou prohrách za sebou uspěli a připsali si čtvrté vítězství. Svěřenci trenéra Kariho Jalonena smazali ztrátu 0:2 i 2:3 a v rozstřelu vstřelil vítězný gól Patrik Zdráhal.

V brance českého týmu po dvouzápasovém vytížení Petra Kváči dostal příležitost Štěpán Lukeš. Debut si odbyl obránce Richard Nedomlel, jenž nahradil v sestavě oproti čtvrtečnímu duelu Libora Zábranského mladšího. Do útoku se zařadil Adam Klapka místo Petra Fridricha.

Ve slovenské brance se dočkal premiéry Dominik Riečický z Košic, do sestavy se zařadili nově povolaní útočníci Mário Lunter z Mladé Boleslavi a Oliver Okuliar z celku SaiPa Lappeenranta. Ze hry o mistrovství světa naopak vypadl Matúš Sukeľ z Litvínova po dřívějším předčasném konci přípravy pro klubového spoluhráče gólmana Denise Goldu a beků Christiána Jaroše a Michala Čajkovského.

Domácí začali aktivně a Lukeš musel už po 15 sekundách krýt Liškovu šanci, vzápětí zamířil Čerešňák do boční tyče. Ve 3. minutě po Liškově střele z levého kruhu pomohla českému týmu protější tyč. Jalonenův výběr mohl odpovědět při Kochově čtyřminutovém vyloučení, kdy Černoch trefil z levého kruhu bližší tyč.

Potom měl další možnost aktivní Liška a v čase 14:46 už Slovensko otevřelo skóre. Lunter vyřešil přečíslení individuálně přesnou střelou z pozice mezi kruhy. Češi se potom ubránili při Skleničkově vyloučení a sami nezužitkovali další Kochův pobyt na trestné lavici.

Po půlminutě druhé části se Slováci radovali podruhé. Po rychlém protiútoku našel Liška Lantošiho, který bekhendovým blafákem vyzrál na Lukeše. Češi odpověděli za 45 sekund, kdy se dostal Zdráhal před Riečického a také s bekhendovým zakončením uspěl. Před polovinou utkání měli možnost vyrovnat Beránek a následně střelou z otočky Klapka.

Při Lantošiho vyloučení se tým Craiga Ramsayho tlaku soupeře ubránil. V 37. minutě se dostal do úniku Flek, bekhendovou střelou ale minul. Před Riečického se potom natlačil Blümel, ale slovenský náskok trval. Češi se dočkali vyrovnání osm sekund před druhou pauzou, kdy střelu kapitána Ščotky od modré čáry tečoval Černoch.

Po 121 vteřinách třetí třetiny se vrátili domácí hráči do vedení. Kochovo nahození od modré čáry zapadlo k levé tyči Lukešovy branky. Při Nedomlelově vyloučení se hosté ubránili a v 48. minutě nedotlačil puk za Lukeše v další šanci Faško-Rudáš. Osm minut před koncem třetiny měl možnost vyrovnat Cienciala, který Riečického nepřekonal a navíc o chvíli později odkulhal se zraněním do šatny.

V čase 54:44 už Češi ztrátu dohnali. Po Flekově akci Faško-Rudáš odvrátil puk jen ke Kousalovi, který se trefil z pozice mezi kruhy a v osmém reprezentačním utkání oslavil premiérovou branku.

V prodloužení zlikvidoval Lukeš šanci Tamášiho. V čase 63:26 byl v šanci faulován Blümel, ale z nařízeného trestného střílení minul. V nájezdech se prosadili na české straně Zdráhal a Černoch, neuspěl jen Blümel. Na Lukeše nevyzráli Kollár, Lantoši, Krištof ani Okuliar.

Témata:

hokej | Hokej MS CZE Tým | Hokej MS SVK Tým | stars24.cz