Finále extraligy je po dvou dějstvích vyrovnané. Na led Třince se ještě vrátí!

Hokej, ilustrační fotografie.

20. dubna 2022 14:15

Finále hokejové extraligy má za sebou první dva díly v Třinci, po nich je jisté, že se sem série po dvou pokračováních v Praze ještě vrátí. Domácí Oceláři uspěli v úvodním zápase, Sparta zvládla lépe ten druhý.

Oba dosud odehrané finálové zápasy měly po 40 minutách stejný vývoj, pražská Sparta vstupovala do závěrečné třetiny s náskokem 1:0. Pouze jednou však dokázala dotáhnout utkání k výhře.

V pondělním úvodním střetnutí odehrála třetí dějství katastrofálně. Vlastními chybami nabídli hosté Ocelářům čtyři góly, které postupně vstřelili Svačina, Nestračil, Chmielewski a Marcinko.

Úterní pokračování série bylo ještě vyrovnanější, vedoucí gól vstřelil až ve 33. minutě Řepík, který sehrál zásadní roli i u rozhodujícího momentu utkání.

Připsal si totiž asistenci u Pavelkova gólu, kterým se Sparta ve třetí části posunula do dvoubrankového vedení. Hrňa už jen minutu a půl před koncem korigoval na konečných 1:2 z pohledu Třince.

Témata: HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec hokej