Baráž o extraligu zatím podle očekávání. Kladno s Jágrem a Plekancem vede 2:0!

Jaromír Jágr na Kladně (3.2.2018)

19. dubna 2022 8:38

Klubová hokejová sezóna v Česku vrcholí. O Velikonočním pondělí začalo finále extraligy, již o den dříve byla zahájena baráž o nejvyšší soutěž. Kladno s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem zatím potvrzuje roli favorita.

Kladno přitom nadále nemůže zcela využít výhodu domácího prostředí, baráž hraje - stejně jako celou sezónu - v Chomutově. Středočeši přesto zvládli oba zápasy, ačkoliv se to neobešlo bez potíží.

V nedělním úvodním utkání byla Jihlava o gól napřed ještě v závěru druhé třetiny, nakonec ale prohrála 4:6. Dvěma brankami se o výhru domácích postarali Adam Kubík a Nicolas Hlava.

Kubík se gólově prosadil i na Velikonoční pondělí, kdy se hrál druhý zápas série na čtyři vítězná utkání. Dukla v něm opět vedla, když se ve čtvrté minutě prosadil Čermák.

Kladno však během dvou minut otočilo ve druhé třetině skóre, v závěrečném dějství přidalo ještě dvě branky a zvítězilo 4:1. Stav série je tak 2:0, hrát se znovu bude ve čtvrtek v Jihlavě.

Témata: Rytíři Kladno HC Dukla Jihlava ČR extraliga Hokej