Valašská Rally 2022: Pech porazil Mareše i Kopeckého

Posádka Pech - Uhel

Autor: ČTK

10. dubna 2022 17:12

Valašskou rallye vyhrál Václav Pech a ve 40. ročníku soutěže si připsal třetí vítězství v kariéře. Druhý skončil Filip Mareš a porazil tak úřadujícího šampiona Jana Kopeckého, který klesl až na třetí místo.

Kopecký se v čele držel od první rychlostní zkoušky až do třinácté, v závěrečném dvacetikilometrovém testu ale nabral ztrátu, která ho o výhru připravila.

Po závodě neskrýval zklamání, naopak Pech byl v cíli nadšený. Dvě erzety před koncem byl přitom na třetím místě a na Kopeckého ztrácel 13,5 sekundy. Pak se ale posunul na druhé místo a v posledním testu na první.

Mareš byl od začátku součástí nejrychlejší trojice, která bojovala o vítězství, a v závěru Kopeckého překonal. Za Pechem zaostal o 4,1 sekundy.

Český šampionát bude pokračovat 7. a 8. května, kdy se uskuteční Rallye Šumava Klatovy.

Témata: Rally Václav Pech