Hokej na OH: Slováci mají bronz, opět řádil Slafkovský!

Ilustrační fotografie.

19. února 2022 17:20

Slovenská euforie nebere konce. Hokejisté ze země našich východních sousedů uspěli v zápase o bronz, když Švédsko porazili 4:0. Dvěma brankami se opět blýskl sedmnáctiletý útočník Juraj Slafkovský.

Právě Slafkovský byl autorem vítězného gólu, který padl ve 24. minutě. Tečovaná střela překvapila švédského brankáře Larse Johanssona.

Velký slovenský talent pak pečetil slovenský triumf střelou do prázdné klece v předposlední minutě. Zvyšoval na 3:0, již v prostřední části vstřelil druhou branku v přesilové hře Takáč. Na 4:0 upravil skóre v závěru utkání Regenda.

Slovensko tak dorovnalo českou olympijskou bilanci, když ke zlaté medaili lyžařky Petry Vlhové přidalo bronz. Pro tamní hokej jde o první medaili po 10 letech, v roce 2012 skončil národní tým druhý na mistrovství světa.

O olympijském vítězi se rozhodne v neděli ráno, kdy se utkají Finové s týmem Ruského olympijského výboru.

Témata: hokej Olympijské hry 2022