Hokej: Slovensko na zlato nedosáhne! Favorizovaní Finové jim nedovolili ani gól

Ilustrační fotografie.

18. února 2022 9:19

Olympijský hokejový turnaj míří do finále a slovenský tým v něm hrát nebude. V dnešním ranním semifinále podlehl Finsku 0:2. O druhém finalistovi rozhodne odpolední utkání.

Finové byli považováni za favority již před turnajem, ve čtvrtfinále jasně porazili přemožitele české reprezentace ze Švýcarska. Slováci jsou ale překvapením olympijských her a vzdorovali i seveřanům.

Suomi se dostali do vedení v závěrečné části úvodní třetiny. V 16. minutě překonal výborně chytajícího brankáře Rybára Manninen. Slováci šance měli, ale žádnou z nich neproměnili.

V závěru ve snaze vyrovnat odvolali brankáře, gól však nevstřelili, ale naopak inkasovali. Do prázdné branky se trefil Pesonen.

Slováci tak budou hrát o bronz, na soupeře v medailovém zápase si však stejně jako Finové musí počkat. Rozhodne o nich odpolední utkání mezi Ruskem a Švédskem.

Témata: hokej Olympijské hry 2022