Česká výprava opět sahala po první medaili ze zimních olympijských her v Číně. Po Martině Sáblíkové byla blízko Markéta Davidová, dokonce měla šanci na triumf. Nakonec skončila šestá.

Psychika Markéty Davidové dostala zabrat v úvodní smíšené štafetě, kdy se kvůli chybě servismanů trápila na lyžích. Dnešní závod však ukázal, že se jí to podařilo hodit za hlavu, ač psychika nakonec rozhodla o tom, že nemá medaili.

Davidová totiž sestřelila úvodních devatenáct terčů, zbýval jediný. Přišla však chyba a trestná minuta. Česká biatlonistka zaostala v cíli za vítězkou o necelých 32 sekund. Bez jediné chyby na střelnici by tedy pro naši výpravu získala první medaili, nejspíše zlatou.

Nakonec ji získala Němka Denise Herrmannová, která o devět vteřin porazila francouzskou soupeřku Chevalierovou-Bouchetovou. Bronz si vyjela Norka Röiselandová.

Další Češky chybovaly na střelnici dvakrát. Nejlépe se umístila Lucie Charvátová na 19. příčce, Jessica Jislová zaostala o osm míst a Tereza Voborníková o dalších sedm. 

Témata:

olympiáda | Markéta Davidová | Olympijské hry 2022 | stars24.cz

Vstoupit do diskuse