Nadal versus Medveděv: Zápas, který se prozatím zapsal do dějin!

Rafael Nadal.

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

31. ledna 2022 13:37

V Melbourne se v neděli odehrál zápas, který se alespoň prozatím zapíše do dějin tenisu jako historický. Rafael Nadal se totiž vítězstvím osamostatnil v čele tabulek v počtu vyhraných grandslamových titulů v mužské dvouhře.

Španělské legendě nahrála do karet již vynucená absence Novaka Djokoviče na Australian Open. Srbský fenomén sice do země protinožců přicestoval, dostal se však do konfliktů se zdejšími úřady, jelikož není očkován proti covidu-19. Účast mu nakonec byla znemožněna.

Úspěchu Nadala dlouho nic nenasvědčovalo ani ve finálovém zápase. Ruský soupeř Daniil Medveděv zvítězil v prvních dvou sadách. Ve třetím setu měl za stavu 3:2 tři brejkboly v řadě, ale soupeře o podání nedokázal připravit. A nastal velký obrat...

Nadal vyhrál třetí i čtvrtý set poměrem 6:4 a podání naboural Medveděvovi i v rozhodující páté sadě, kterou ovládl 7:5.

Španělský antukový specialista se tak osamostatnil na čele historických tabulek s 21 grandslamovými tituly, Djokovič a Federer mají o jeden méně.

Témata: Rafael Nadal