Petra Kvitová: Strašidelný vstup do nové tenisové sezóny!

Petra Kvitová

3. ledna 2022 15:20

Nová tenisová sezóna je tady a Petra Kvitová do ní nevstoupila vůbec dobře. V úvodním utkání v kalendářním roce 2022 si připsala první porážku.

Tenisté i tenistky se na úvod sezóny tradičně vyskytují v Austrálii. Zatímco muži hrají týmovou soutěž ATP Cup, jedna z nejlepších českých tenistek se přihlásila na turnaj v Adelaide.

V prvním kole ji tam čekala domácí tenistka Priscilla Honová, až 264. hráčka světového žebříčku. Bohužel pro české fanoušky, rozdíl téměř 250 míst nebyl na dvorci patrný.

Kvitová sice ještě ve zkrácené hře dokázala získat úvodní sadu, druhý set však zvládla lépe australská reprezentantka. Pohodu si pak přenesla i do rozhodujícího setu, který jasně ovládla 6:2.

Další české tenistky účast na tomto turnaji odřekly, aktuálně nejlepší hráčky Karolínu Plíškovou a Barboru Krejčíkovou trápí zdravotní potíže.

Témata: Petra Kvitová