Biatlon měl na programu první závod v Rakousku: Jak se dařilo Čechům?

Biatlon, ilustrační fotografie.

10. prosince 2021 14:54

Světový pohár v biatlonu po dvojité zastávce ve švédském Östersundu pokračuje v Alpách. Jako první se v rakouském Hochfilzenu postavili na start muži. Jak se dařilo českým reprezentantům?

Muže čekal na úvod desetikilometrový sprint, v němž se také jelo o výchozí pozici do víkendového stíhacího závodů. Čechům se však nedařilo, probojoval se do něj jediný reprezentant.

Ani výkon Michala Krčmáře však nebyl ideální. S dvěma chybami na střelnici ztratil na vítěze téměř minutu a půl a umístil se až na 39. místě. Kvůli dnešnímu vystoupení vypadl z elitní patnáctky celkového pořadí Světového poháru.

Další reprezentanti skončili až v osmé desítce, Václavík, Štvrtecký a Karlík se umístili od 71. do 76. místa, každý z nich minul terč alespoň třikrát. Hornig skončil dokonce až na 88. příčce.

Z premiérového vítězství se radoval německý biatlonista Johannes Kühn. Druhý dojel Švéd Ponsiluoma, stupně vítězů uzavřel běloruský závodník Smolskij.

Témata: Biatlon