České tenistky se v kvalifikaci pro finálový turnaj příštího ročníku Poháru Billie Jean Kingové utkají doma s Velkou Británií. Soupeřky svěřenkyním kapitána Petra Pály dnes vylosovala v pražské O2 areně legendární Kingová. Hrát se bude 15. a 16. dubna 2022.

Proti českým tenistkám se tak může postavit i osmnáctiletá Emma Raducanuová, letošní senzační šampionka grandslamového US Open, která je aktuálně 21. hráčkou světa. Ve stovce žebříčku WTA jsou i bývalá světová čtyřka Johanna Kontaová (73.) a Heather Watsonová (74).

Češky v letošním novém modelu mistrovství světa družstev, které hrálo v Praze dvanáct celků, skončilo ve skupině D po výhře nad Němkami a prohře se Švýcarkami. Britky loni v kvalifikaci prohrály se Slovenkami a letos v baráži zvládly souboj s Mexikem.

S Británií půjde o první vzájemný souboj v tenisové soutěži družstev žen. Češky vyhrály od roku 2011 šest titulů, Britky se v minulosti dostaly čtyřikrát do finále, naposledy před 40 lety.

Vítěz postoupí do finále, které se uskuteční 8. až 13. listopadu na zatím neurčeném místě. "Hledat začneme hned po skončení tohoto ročníku a na začátku příštího roku oznámíme pořadatele," uvedl prezident Mezinárodní tenisové federace ITF David Haggerty.

Témata:

tenis | Barbora Krejčíková | stars24.cz

Vstoupit do diskuse