Tragédie na mistrovství světa supersportů! Při nehodě zemřel teprve patnáctiletý Viňales!

Dean Berta Viňales

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

25. září 2021 20:15

Teprve patnáctiletý španělský jezdec Dean Berta Viňales zemřel při havárii v motocyklovém závodu kategorie Supersport 300 v Jerezu. Závod byl po tragédii zrušen.

K nehodě došlo pouhá dvě kola před koncem ve druhé zatáčce okruhu. Havarovali čtyři jezdci, přičemž Viňales utrpěl vážná zranění hlavy a hrudníku.

Na pomoc se mu okamžitě vydali záchranáři, mladík ale přesto vážným zraněním podlehl.

Na trati byl i český jezdec Oliver König, který v prohlášení pro média uvedl, že ho nehoda zasáhla. "Byl to kluk, kterému bylo 15 let, měl všechno před sebou. Stalo se to pár míst za mnou. Všichni jsou ve svých boxech a je tu velký smutek," dodal.

Viňales byl talentovaný závodník a bratranec hvězdy MotoGP Mavericka Viňalese.

Témata: Dean Berta Viňales