Česká olympijská výprava má z ostudy kabát. Už čtveřice sportovců měla v Tokiu pozitivní test na koronavirus, mezi nimi plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková. Dokonce se objevily spekulace, že právě ona má těžší průběh infekce.

Takové informace rozšířil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). "Pokud vím, tak jedna z těch sportovkyň dokonce má těžší průběh. Nevím, jestli je to pravda, ale myslím, že byla odvezena do nemocnice na podporu kyslíkem," řekl ve čtvrtečních Televizních novinách.

Volejbalistku zastupuje agentura Sport Invest, která se dnes ráno ohradila. "Beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková není v nemocnici s těžkým průběhem covidu, jak se objevilo v několika včerejších zprávách," uvedla na twitteru.

Nausch Sluková pouze ve čtvrtek absolvovala běžnou kontrolu dle standardů japonských organizátorů o rok odložených letních olympijských her.

Ve výpravě včera přibyly hned dva pozitivní případy mezi sportovci. Do cyklistického závodu nebude moci kvůli nákaze nastoupit Michal Schlegel. 

Témata:

Sluková, Markéta (volejbalistka) | Olympijské hry 2021 (Tokio) | Český olympijský výbor | stars24.cz

Vstoupit do diskuse