Tenistka Barbora Krejčíková je k nezastavení. Týden po triumfu ve Štrasburku postoupila do osmifinále grandslamového Roland Garros. Na pařížské antuce dnes česká hráčka ve třetím kole porazila pátou nasazenou Elinu Svitolinovou z Ukrajiny 6:3 a 6:2.

V osmifinále zkusí Krejčíková uspět proti Američance Sloane Stephensové, která vyřadila už dvě české tenistky a nepovolila jim ani set. Ve druhém kole zdolala Karolínu Plíškovou (7:5, 6:1) a dnes si poradila i s Karolínou Muchovou, kterou porazila po setech 6:3 a 7:5.

Postupem do osmifinále pětadvacetiletá Krejčíková vyrovnala svůj výsledek z loňského roku, což je zároveň na grandslamu i její maximum ve dvouhře. "Jsem mimořádně šťastná. Ani tomu nemůžu věřit. Dařilo se mi hrát svůj tenis, můj plán fungoval a byl to můj dosud nejlepší zápas. Jsem nadšená, že tady jsem a můžu hrát," řekla Krejčíková na kurtu.

Sebevědomým překypující česká tenistka opět předvedla výbornou hru od základní čáry z forhendu i bekhendu. Hrála dlouhé míče, které prokládala chytře i volnějšími kratšími údery. Otvírala si tak dvorec a mohla výměny ukončovat vítěznými míči.

Témata:

Barbora Krejčíková | stars24.cz

Vstoupit do diskuse