Národní tým visel po dvou třetinách čtvrtečního utkání se Švédskem nad propastí, hrozila blamáž v podobě konce na turnaji ve skupině. Velkolepý obrat ve třetí třetině nás ale vrátil do boje o postup.

Velkým tématem jsou během dosavadního průběhu turnaje emoce trenéra Filipa Pešána, který je prakticky vůbec nedává na střídačce najevo. Podle hráčů to v něm ale vře, což se projevuje především v šatně. 

Reprezentační kouč přiznal, že včerejší utkání hodně prožíval. "Moje emoce nebyly zlé, ale na druhou stranu jsme byli dole o dva góly, takže člověk hledal víru v to, že dobře pracující tým najde cestu. Povedlo se, takže velká úleva," svěřil se dle webu hokej.cz.

Pešán své svěřence po dvou třetinách hecoval. "Nemůžu se sebrat a přijít před tým zlomený jak tužka, že už je konec, když není. Stejně jako všichni hráči jsme zápas chtěli otočit, pomohla nám hned první přesilovka. Pak už se rozběhl stroj, který fungoval skvěle," podotkl trenér.

Národní tým má nyní postup do vyřazovacích bojů ve vlastních rukou. Ve skupině mu zbývá odehrát ještě tři utkání s Velkou Británií, Dánskem a Slovenskem. 

Témata:

Hokej MS | Hokej MS CZE Tým | stars24.cz

Vstoupit do diskuse