Derby Sparta opět nezvládla, Slavia míří za titulem!

Nedělní derby se hrálo na Slavii v Edenu.

12. dubna 2021 11:40

Fotbalová Slavia je v probíhající sezóně k nezastavení. Před čtvrteční odvetou má šanci postoupit mezi nejlepší čtyři v Evropské lize, v domácí ligové soutěži má suverénně nakročeno k titulu. V neděli to potvrdilo i v nejsledovanějším klání v Česku.

V Edenu se totiž hrálo 298. derby pražských "S" a hostující Sparta měla asi poslední šanci přiblížit se odvěkému rivalovi na dostřel. Vypadal podle toho především úvod utkání, kdy se letenští dostali do několika slibných příležitostí, které nevyužili.

Do šaten se nakonec odcházelo za stavu 1:0 pro domácí, když se v poslední minutě prvního poločasu prosadil Tomáš Holeš, hrdina čtvrtečního zápasu na hřišti Arsenalu.

V druhé půli přidal gól ještě Stanislav Tecl, takže Slavia nakonec zvítězila 2:0. Před druhou Spartou, která má dva zápasy k dobru, má osm kol před koncem zdánlivě nedostižný náskok 17 bodů.

Sešívané čeká ve čtvrtek domácí odveta čtvrtfinále Evropské ligy s londýnským Arsenalem.

Témata: Fotbal AC Sparta Praha sk slavia praha