Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Bahrajnu! Předstihl Verstappena!

Velká cena Bahrajnu

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

28. března 2021 19:41

Ačkoliv Max Verstappen ovládl tréninky i kvalifikaci, na první místo to nestačilo. To získal mistra světa Lewis Hamilton a vítězství na Velké ceně Bahrajnu formule 1 si tak připsal tým Mercedes. Red Bull skončil druhý.

Na třetí příčce se umístil druhý monopost Mercedesu Valtteri Bottas. Čtvrtý skončil Lando Norris ze stáje McLaren, který porazil Sergia Péreze ze stáje Red Bull.

Šestou příčku ovládl první jezdec Ferrari Charles Leclerc, který předstihl Daniela Ricciarda z McLarenu. Druhý muž Ferrari, Carlos Sainz, se umístil na osmém místě za ním.

"Samozřejmě, že to je škoda, mohli jsme zůstat vpředu a nechat si dát raději pětisekundovou penalizaci - myslím, že bych si takový náskok v pohodě vyjel. Byl bych připraven na to, abych takto přišel o vítězství, spíše než skončit druhý takovým způsobem," uvedl po závodě Max Verstappen.

"Opravdu s nimi ale dokážeme bojovat a je to skvělé takto začít, takže se musíme podívat i na pozitiva. S tím musíme být spokojeni. Nakonec to bylo těsné, ale získali jsme cenné body," dodal nositel stříbrné medaile.

Lewis Hamilton závod ohodnotil jako obtížný. "Bylo to těžké a Max byl ke konci těsně za mnou, ale dokázal jsem ho za sebou udržet. Šlo o jeden z nejtěžších závodů, jaké jsem za poslední dobu zažil," zhodnotil závod.

Témata: Formule 1 Lewis Hamilton Max Verstappen (jezdec F1)