Ode dneška pokračuje zastávka biatlonového světového poháru v Novém Městě na Moravě, kde už se konaly závody minulý týden. Českého reprezentanta Ondřeje Moravce čeká v tomto týdnu loučení s profesionální kariérou.

První závod jej čeká už dnes od 17:30, kdy se jede mužský sprint. Dámy čeká ta samá disciplína zítra ve stejném čase. V sobotu jsou pak na programu stíhací závody, v neděli pak závody smíšených dvojic a štafet.

Víkend se ponese v duchu loučení Ondřeje Moravce s profesionální kariérou. Poté už se za svými výkony bude jen ohlížet z pohodlí domova, fanoušci českého biatlonu vědí, že má být na co hrdý.

Orlickoústecký rodák je především trojnásobným medailistou ze zimních olympijských her v Soči 2014. Z Ruska si tehdy odvezl dvě individuální medaile, stříbro za stíhací závod a bronz v závodě s hromadným startem. Druhého místa tehdy dosáhla i česká smíšená štafeta. 

Z mistrovství světa pak má celkem šest medailí, dokonce i tu zlatou z další smíšené štafety z finského Kontiolahti. Ve Světovém poháru dokázal jednou vyhrát závod s hromadným startem, celkově skončil v seriálu nejlépe na šestém místě. 

Témata:

Ondřej Moravec (biatlonista) | Biatlon | Nové Město na Moravě | stars24.cz

Vstoupit do diskuse