ZOH Pchjongčchang 2018: Česko má první medaili. Biatlonistka Vítková vybojovala bronz!

Veronika Vítková (biatlonistka)

Autor: stars24.cz

10. února 2018 13:50

Hned v první den letošních Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu přišla na řadu česká radost. Jako první se o ni totiž postarala biatlonistka Veronika Vítková, která skončila třetí v sobotním sprinterském závodě dlouhém 7,5 kilometru. Ještě rychkleji zvládly tento závod Němka Laura Dahlmeirová a překvapivě i Norka Marte Olsbuová.

Především díky podařenému startu mohla závodnice z Jilemnice pomýšlet později na vyšší umístění v průběžném pořadí sprinterského závodu a to zvlášť poté, co dokázala na úvodní střelecké položce vleže vybílit všechny terče, to jedna z favoritek závodu Finka Kaisa Mäkäräinenová chybovala na úvod hned dvakrát a nedařilo se úplně ani slovenské reprezentantce Anastasie Kuzminové, jež se snažila být vůbec první biatlonistkou, které by se podařilo potřetí za sebou vyhrát olympijský sprint.

Po střelbě vestoje sice musela česká reprezentantka objet jednou 150 metrů dlouhý trestný okruh, ovšem i poté figurovala v pořadí coby průběžně vedoucí závodnice. To suverénně si se střelbou na obou položkách vedla Němka Laura Dahlmeierová. V cíli byla Vítková ve druhém nejrychlejším čase, který ale následně dokázala pokořit právě zlatá Dahlmeierová. Druhá pak překvapivě skončila Norka Olsbuová, na kterou ztrácela 1,6 vteřiny. „Měla jsem výhodu, že jsem ji viděla před sebou, snažila jsem se jí přiblížit, ale bohužel to nevyšlo," říkala zklamaně po závodě Vítková.

Bronzový sen Vítkové mohla ještě narušit Italka Dorothea Wiererová, jenomže ta zaznamenala na střelnici dva omyly na závěrečné stojce a tak už na cenný kov nedosáhla. Ještě víc jasněji pak bylo o zisku bronzu pro české barvy tehdy, kdy na druhé střelbě vestoje zklamala i Norka Solemdalová.

Nezklamaly ale naopak další české reprezentntky, především ty, pro které to byly v sobotu olympijské premiéry, tedy Jessica Jislová a Markéta Davidová. Druhá jmenovaná talentovaná závodnice dokonce po druhé bezchybné střelbě sahala po umístění v elitní desítce, nakonec skončila na velice slušném 15. místě. Jislová se pak umístila na 23. pozici, Puskarčíková pak po třech střeleckých chybách v závodě až 43.

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY V PCHJONGČCHANGU (10.2.2018):

Biatlon, ženy - sprint (7,5 km):

1. Dahlmeierová (Něm.) 21:06,2 (0 trest. okruhů)2. Olsbuová (Nor.) -24,2 (1)3. Vítková (ČR) -25,8 (1)4. Dorinová Habertová (Fr.) -33,1 (1)5. Hinzová (Něm.) -40,3 (1)6. Vittozziová (It.) -40,5 (1)7. Öbergová (Švéd.) -40,8 (1)8. Cadurischová (Švýc.) -45,5 (1)9. Domračevová (Běl.) -46,2 (2)10. Braisazová (Fr.) -47,9 (2)

...

15. Davidová -57,1 (1)23. Jislová -1:22,9 (1)43. Puskarčíková (všechny ČR) -2:13,6 (3)

Témata: Olympijské hry 2018 Veronika Vítková (biatlonistka) Breaking News