Cristiano Ronaldo vyhlášen podruhé nejlepším sportovcem Evropy

Cristiano Ronaldo 6

Autor: Jan Novák, stars24.cz

26. prosince 2017 19:45

Cristiano Ronaldo byl vyhlášen nejlepším sportovcem Evropy. Slavný fotbalista vyhrál anketu polské tiskové agentury PAP již podruhé za sebou.

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo je podruhé za sebou nejlepším sportovcem Evropy. Dvaatřicetiletá hvězda Realu Madrid vyhrála stejně jako loni anketu polské tiskové agentury PAP, v níž hlasovali zástupci 26 agentur včetně ČTK.

Ronaldo vyhrál loni anketu jako první fotbalista v historii a letos ovládl i její 60. ročník. Od novinářů dostal 159 bodů a nechal za sebou na dalších místech mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona z Británie (143) a švýcarského tenistu Rogera Federera (124).

Federer, s pěti výhrami rekordman ankety, tak porazil svého dlouholetého rivala Rafaela Nadala ze Španělska (113). Na pátém místě byla jako nejlepší žena trojnásobná mistryně světa v plavání Sarah Sjöströmová ze Švédska (75).

V anketě se objevili i čeští zástupci. Na 49. místě skončila se ziskem čtyř bodů oštěpařská mistryně světa Barbora Špotáková, 54. pozici obsadil s dvěma body světový šampión na skifu Ondřej Synek.

Dvaatřicetiletý Ronaldo už letos dostal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy a v anketě FIFA byl zvolen nejlepším fotbalistou světa. S Realem vyhrál španělskou ligu, Ligu mistrů a v prosinci také mistrovství světa klubů.

Anketa agentury PAP se vyhlašuje od roku 1958. Jedinou českou vítězkou byla v roce 1983 běžkyně Jarmila Kratochvílová.

Anketa o nejlepšího sportovce Evropy:1. Ronaldo (Portug./fotbal) 159 b.2. Hamilton (Brit./formule 1) 1433. Federer (Švýc./tenis) 1244. Nadal (Šp./tenis) 1135. Sjöströmová (Švéd./plavání) 756. Hirscher (Rak./sjezdové lyžování) 687. Dahlmeierová (Něm./biatlon) a Farah (Brit./atletika) oba 519. Froome (Brit./cyklistika) 5010. Stefanidiová (Řec./atletika) 41...49. Špotáková (ČR/atletika) 454. Synek (ČR/veslování) 2

Témata: Cristiano Ronaldo