Marie Bouzková šokovala kanadské Toronto, kde se v těchto dnech hraje jeden z velkých tenisových turnajů. Talentovaná česká tenistka totiž v prvním kole suverénně zdolala vítězku grandslamového US Open Sloane Stephensovou.

I při neúčasti Petry Kvitové, která se odhlásila kvůli problémům s rukou, nemusí český tenisový fanoušek sledující turnaj v kanadském Torontu smutnit. Díru do světa hned v prvním kole udělala další tenistka nastupující generace Marie Bouzková, "až" 91. hráčka světového žebříčku.

Bouzková za necelou hodinu a tři čtvrtě vyřídila osmou hráčku světa a grandslamovou vítězku Sloane Stephensovou, kterou porazila poměrem 6:2 a 7:5. Jednadvacetiletá Češka přitom dosud nezdolala žádnou tenistku z první padesátky rankingu. 

"Vůbec tomu nemůžu uvěřit. Prošla jsem kvalifikací a asi jsem si na kurt zvykla. Teď jsem bojovala o každý míček a nějak jsem vyhrála," řekla Bouzková po vítězném utkání pro server WTA. 

Další soupeřkou české tenistka bude buď Lotyška Jelena Ostapenková, nebo Ruska Anastasia Pavljučenkovová. "S Ostapenkovu jsem hrála v juniorech, ale proti Pavljučenkovové jsem ještě nikdy nenastoupila. Obě jsem ale často viděla v televizi, tak se na ně kouknu i teď a připravím se na zápas," svěřila se Bouzková.

Témata:

Bouzková, Marie (tenistka) | tenis | stars24.cz

Vstoupit do diskuse