Ruský boxer Maxim Dadašev, který skončil po pátečním zápasu profesionální organizace IBF ve váze do 63,5 kilogramů s Portorikáncem Subrielem Matiasem v kritickém stavu v nemocnici, zemřel. Informovala o tom ruská agentura TASS.

Při bojí utrpěl Maxim Dadašev řadu tvrdých úderů. V posledním kole proto Dadaševův trenér James McGirt hodil do ringu ručník.

Bývalý juniorský vicemistr světa byl ihned převezen do nemocnice a kvůli krvácení do mozku musel podstoupit dvouhodinovou operaci.

A i když byl jeho trenér optimistický, přišla v úterý tragická zpráva. „Jeho srdce to nevydrželo,“ oznámil tým zesnulého boxera.

Osmadvacetiletý Dadašev, který měl před osudovým utkáním mezi profesionály bilanci 13 výher a žádnou prohru, zkolaboval krátce po duelu s rovněž neporaženým Matiasem.

Dadašev byl ženatý a měl malého syna. „Moje lásko, navždy zůstaneš v mém srdci,“ napsala ke společné fotce jeho manželka Elizaveta. Ruská federace boxu zahájila vyšetřování celé tragédie a zavázala se finančně podpořit Dadaševovu rodinu. 

Témata:

Maxim Dadašev (boxer) | Box | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse