Slovensko pomohlo Česku: Policie zřejmě zadržela hledaného Zítka

Policie SR, ilustrační fotografie

Autor: Jan Hrabě

24. června 2024 17:46

Policie v pondělí oznámila, že na Slovensku se podařilo zadržet hledaného osmapadesátiletého muže. Podle dostupných informací jde o dezinformátora Pavla Zítka, který čelí obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy. Policisté jej hledali od dubna. 

"Od slovenských kolegů jsme obdrželi informaci o zadržení osmapadesátiletého hledaného muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání na základě podkladů od Okresního soudu v Chomutově," uvedla Policie ČR na síti X s tím, že více informací v tuto chvíli nelze sdělit. K odvolání pátrání dojde až po definitivním ztotožnění a předání muže do rukou českých úřadů.

Zítko čelí obžalobě za to, že před třemi lety během koronavirové pandemie na sociální síti zveřejnil videa, na nichž například mluvil o údajných negativních zdravotních dopadech očkování proti nemoci covid-19.

Chomutovský okresní soud v případu naposledy odvolal jednání, které mělo proběhnout minulý týden. To samé musel soud udělat už v květnu. V případu proběhlo jen dubnové stání, kdy Zítko nedorazil. Soudkyně sdělila, že odmítl převzít předvolání na soud. 

Policie zadržela Zítka už loni v říjnu kvůli podezření ze zpronevěry, ale krátce po zadržení jej propustila. Ten samý měsíc byl společně s dalšími sedmi lidmi obviněn z výtržnictví kvůli incidentu u soudu s Janou Peterkovou. 

Témata: Policie SR Slovensko Policie ČR