Premiér Fiala je stále nemocný. Na Národní třídě se zítra neukáže

Petr Fiala (ODS)

Autor: Jan Hrabě

16. listopadu 2023 15:16

Předsedu vlády Petra Fialu (ODS) nadále trápí zdravotní potíže. Lídr občanských demokratů ve čtvrtek na sociální síti X oznámil, že kvůli nemoci vynechá oslavy pátečního státního svátku. 

Fiala uvedl, že zítřejší Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva je pro něj osobně nejkrásnějším státním svátkem. Česko si při něm připomíná pád komunistického režimu a návrat svobody a demokracie. 

"Myslíme na všechny statečné lidi, kteří se dokázali postavit oběma totalitním diktaturám. Slavíme to, že už více než tři desetiletí máme možnost svobodně uskutečňovat svoje cíle a sny a že osud naší země záleží jen a jen na nás," napsal premiér na sociální síti.

Osobní účast na letošních oslavách mu nedovolí nemoc, se kterou se potýká po návratu z Afriky. "Mrzí mě to, ale myslí a srdcem budu se všemi, pro které je 17. listopad stejně tak důležitý jako pro mě," vzkázal Fiala. K pracovnímu programu se naplno vrátí příští týden.

Na 17. listopad každoročně připadá Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Česko si připomíná události z roku 1939, kdy nacisté zakročili proti vysokoškolským studentům, a z roku 1989, kdy totéž udělali komunisté. Před čtyřiatřiceti lety to odstartovalo sametovou revoluci, která ukončila vládu jedné strany v Československu.

Témata: Petr Fiala (ODS)