Jaro je v plném proudu, duben se již pozítří promění v květen. Počasí by i v následujícím období mělo odpovídat ročnímu období, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Meteorologové očekávají, že období do 25. května bude veskrze průměrné, co se týká teplot i srážek.
Podle ústavu bude pokračovat kolísavý ráz teplot z posledních týdnů. V tomto týdnu poletí hodnoty vzhůru, v závěru pracovního týdne se v odpoledních hodinách dostanou i nad letních 25 °C. Tento trend ale nevydrží.
"O týden později, tedy od 5. do 11. května, bude chladněji a teploty se dostanou na rozhraní průměrných a podprůměrných hodnot. Zbývající dva týdny až do 25. května se očekávají teplotně průměrné," uvedli meteorologové ve výhledu.
Srážky se v tomto týdnu neočekávají, výjimkou bude jeho závěr. Očekává se, že celkový úhrn bude jen několik málo milimetrů. "Další týdny budou přece o něco vlhčí, srážky by měly být převážně v podobě přeháněk, popřípadě z bouřek, tedy místně velmi rozdílné," dodali meteorologové.