Předpověď počasí do začátku července: Jaké léto nás čeká?

Letní počasí, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě

11. června 2024 6:00

Až do úvodních dní letních prázdnin už vidí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V tomto a dalších třech týdnech očekávají typické letní počasí. Tropická vedra zatím dlouhodobý výhled neslibuje. 

Meteorologové v měsíčním výhledu, který tradičně zveřejnili v pondělí, uvedli, že období do 7. července bude teplotně i srážkově průměrné. 

"První týden období bude podprůměrný, vyšší teploty budou až na konci týdne. Průměrné minimální noční teploty se budou pohybovat většinou kolem 11 °C a maximální denní teploty uprostřed týdne kolem 17 °C, na konci kolem 22 °C. Další týden vychází průměrný až slabě nadprůměrný s nejnižšími teplotami kolem 12 °C a nejvyššími kolem 27 °C. V ostatních týdnech se budou teploty držet spíše na úrovni normálu," napsali. 

Minulý týden spadlo v Česku průměrně kolem 17 milimetrů srážek, což je na úrovni normálu. Takový trend by měl pokračovat. "V jednotlivých týdnech spadne většinou 10 až 15 mm srážek, při výskytu bouřek se objeví i přívalové srážky s vyššími úhrny," dodali meteorologové. 

Témata: Počasí Léto ČHMÚ