Pražané, pozor: Od soboty bude výluka na lince metra C! Kde vlaky nepojedou?

Metro

Autor: Jan Hrabě

25. června 2024 13:06

Pražskou hromadnou dopravu čeká na úvod letních prázdnin v jedné oblasti zatěžkávací zkouška. Na jednom z úseků linky metra C bude totiž po dobu pěti dní přerušen provoz. 

"Z důvodu opravy trati metra dochází od soboty 29. června 2024 (od zahájení provozu) do středy 3. července 2024 (do ukončení provozu) k dočasnému přerušení provozu metra na lince C v úseku Pražského povstání – Háje," uvedl pražský dopravní podnik na webu. 

V denním provozu budou zavedeny náhradní autobusové linky XC v trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Brumlovka (pouze ve směru na Háje) – Kačerov (pouze směr Háje) – Roztyly – Dědinova – Chodov – Jarníkova – Opatov – Mikulova – Háje a 800 v trase Vyšehrad – Pražského povstání (pouze směr Jižní Město) – Na Veselí (pouze směr Vyšehrad) – Chodovec – Chodovská tvrz – Litochlebské náměstí – Bachova – Mikulova – Hněvkovského – Modrá škola – Háje – Horčičkova – Jižní Město.

Počítá se také s dalšími změnami v provozu autobusů. Konkrétně linky 106, 189, 196 a 215 budou prodlouženy ze zastávky Kačerov (v Budějovické ulici) přes zastávky Budějovická a Pankrác do zastávky Pražského povstání. Linky 113a 157 budou v úseku Nemocnice Krč – Kačerov (pouze v uvedeném směru) vedeny přes zastávky Kačerov (v Budějovické ulici), Budějovická, Brumlovka a Pod Dálnicí.

Témata: Metro MHD Praha Praha