PR článek - V dnešní době stále více přibývá fenoménu „single“ neboli nezadaných. Jsou tací, kterým to vyhovuje a zvolí si tento styl života dobrovolně, ale pro mnoho lidí není single výsledkem vlastního rozhodnutí. Jestli i vy patříte mezi ty, kteří by rádi změnili svůj stav z „volný“ na „zadaný“ nebo třeba jen „zamilovaný“, musíte se do seznamování aktivně zapojit a začít lásku hledat. Pokud budete sedět doma, určitě si vás sama nenajde. Není však čeho se bát, zvládli to ostatní, zvládnete to také. A my víme jak.

Připravte se

Předtím, než si začnete hledat partnera nebo partneru, měli byste vědět, co je vaším cílem a co si od vztahu slibujete. Je třeba si zodpovědět na otázky jako:

  • Jak vážný by měl vztah být (několik rande nebo založení rodiny)?
  • Jak si představujete svého budoucího partnera nebo partnerku?
  • Jak si představujete společný život?

Další věcí je, že musíte zapracovat na sobě. Nic není větší překážkou než rezignace a pocit, že nikdy nenajdete toho pravého. Moderní seznámení je v dnešní době velice snadné a nabízí spousty možností; stačí jich jen využít a věřit, že máte stejně jako všichni šanci, abyste se seznámili a aby vám vztah vydržel.

Osobní seznámení

Zajít si do baru, do fitka nebo třeba na zájmovou aktivitu a tam se po někom poohlédnout patří mezi klasické a věčné způsoby seznamování. Dokonce i bez návštěv vybraných míst za konkrétním účelem můžete mít štěstí a můžete narazit na svou lásku třeba v práci, ale i na autobusové zastávce. Dívejte se kolem sebe a nebojte se učinit první krok – ať už milým úsměvem nebo prohozením pár vět. Pokud budou sympatie vzájemné a budete si mít o čem povídat, nebojte si říci o kontakt; jedině tak získáte příležitost se znovu setkat. Při prvním neúspěšném pokusu nezoufejte; náhodným výběrem se s velkou pravděpodobností můžete dostat nejen k někomu, s kým nebudete mít příliš společného, ale i k zadaným lidem nebo k takovým, kteří vztah zkrátka nehledají. Nepropadejte depresi, je to zcela normální. Nikdo nemá úspěch na první pokus. Prostě se rozhlížejte dále.

Seznamky

Pokud chcete mít jistou, že bude i druhá strana usilovat o seznámení, vyzkoušejte seznamky, kde najdete další lidi, kteří se rozhodli vzít život do vlastních rukou a udělat něco proto, aby si našli lásku. To je váš první společný zájem, kterého můžete využít při navazování konverzace. Možnost seznámit se nemáte jen přes inzertní noviny, ale i přes mnohé servery na internetu. Ve většině případů se o svém potencionálním objektu nebo zájemci mnoho dozvíte předem a zhruba víte, co můžete očekávat. Výhodou seznamek pro ty nesmělejší je také to, že si můžete nějaký čas jen psát a osobní setkání uskutečnit až při jistých vzájemných sympatiích.

A jdeme na to!

Pro většinu lidí je překážkou strach. Není se však čeho bát – hledání toho pravého bylo nebo stále je součástí života téměř každého a proto byste k němu měli přistupovat beze studu a brát ho spíše jako hru, než jako utrpení. Pokud se stydíte, zapracujte na sobě, abyste z vás měl dobrý pocit nejen budoucí partner a partnerka, ale i vy sami. Dlouhodobě se snažte udržovat hezkou postavu, vzdělávat se a můžete procvičovat i vaše komunikační dovednosti. V den očekávaného rande byste měli působit příjemně. Nebojte se otevřít druhému a již vzhledem na něj zapůsobit dobře. Jak na to? Recept je jednoduchý: usmívat se. Dále je třeba myslet na oděv, který by neměl být příliš formální, ale ani obyčejný – například můžete obléct trička s potiskem, které vás vystihují a zároveň vtipností uvolní atmosféru. Vezměte si pohodlnou obuv, upravte si vlasy, ženy si vytvoří make-up a můžeme jít na věc.

Častým problémem je také vzhled nebo jiný hendikep, za který se stydíte. Pokud se chcete vyhnout zklamání, uvádějte v seznamkách pravdivé informace a vkládejte svou skutečnou fotku. Mnohé lidi také od seznamování se s druhými odradí vlastní zdravotní komplikace, zejména ty sexuální. Nemít problémy s erekcí je však díky správnému přístupu a vhodné léčbě snadné a stejným způsobem lze odstranit nebo zmírnit další jiné překážky, které by vám v cestě za úplným a spokojeným vztahem stály.

Témata:

pr článek | Láska, intimnosti, vztahy | Lidé | stars24.cz

Vstoupit do diskuse