Požár na Velké ceně Formule 1: Co se stalo?

Čerstvý vítěz závodu F1 Lando Norris

Autor: Zdeněk Tuhý

23. června 2024 13:41

V sobotu dopoledne na okruhu Catalunya při Velké ceně Španělska zažil tým McLaren dramatickou situaci, když v jejich zázemí vypukl požár. Celý tým musel být evakuován a na místě museli zasahovat hasiči.

Týmy Formule 1 na evropskou část sezony vozí na okruhy týmové motorhomy, kde se ukrývá kompletní zázemí celého týmu.  Nescházejí se tu jen jezdci, mechanici, inženýři, ale i sponzoři a hosté. 

V sobotu dopoledne u týmu Mclaren začalo hořet. Stalo se tak těsně před začátkem posledního tréninku v den kvalifikace na samotný závod. Celý tým musel být evakuován, včetně obou jezdců Landa Norrise a Oscara Piastriho. 

Požár údajně vypukl v zádní části motorhomu nad kuchyní, jak informuje Motorsport.com. Zázemí týmu bylo po zbytek dne uzavřené a jezdci se museli přizpůsobit. Vedli se spekulace jestli tato nepříjemná situace ovlivní tým před samotnými jízdami, ale ukázalo se, že ne. 

Velké překvapení přišlo v samotné kvalifikaci, kdy v posledním rychlém kole získal pole position Lando Norris a potvrdil tím, že ho, ani jeho tým, nic nerozhodí a jejich forma je silnější než na začátku samotné sezony. 

Témata: Formule 1