O kandidatuře Mirka Topolánka na prezidenta bylo v posledních dnech napsáno hodně zpráv. Jak ale poukazuje americký novinář Erik Best, který dlouhodobě žije v České republice, jedna věc zdůrazněna nebyla.

„Bývalý premiér Mirek Topolánek včera ohlásil kandidaturu na prezidenta a Česká televize mu věnovala dvě a půl minuty v hlavní zpravodajské relaci. Topolánek čas využil k tomu, aby obvinil Miloše Zemana a Andreje Babiše z nestandardních neústavních kroků v procesu sestavování vlády a dodal, že může být silným politickým kandidátem, který zatím v soutěži chybí,“ připomněl Best ve svém pravidelném zpravodaji.

Zásadní informace ale podle něj nepadla. „Česká televize ale ani přes značný prostor, který jeho kandidatuře věnovala, nezmínila to nejpodstatnější - expremiér pracuje pro Daniela Křetínského a jeho energetický a mediální konglomerát EPH. Křetínského holding má nejasnou vlastnickou strukturu a velké peníze vydělal díky vazbám na ČEZ,“ zdůrazňuje novinář.

Expremiér kandidující na prezidenta podle něj není politickým kandidátem. „Topolánek je politickým kandidátem pouze v tom smyslu, že je bývalým politikem. Jinak jde o byznysového kandidáta EPH a ČEZu. Tento vývoj se dá vykládat i tak, že Jiří Drahoš byl velkým zklamáním pro obchodní zájmy, které se teď přesunou směrem k Topolánkovi,“ píše.

Na sociálních sítích pak Best ještě přidal jakýsi časový přehled: „Porážka ČSSD ve volbách - Topolánkova koalice snů bez ČSSD - Prodej Škody Transportation EPH - Topolánkova kandidatura na Hrad - ČSSD chce zpátky do vlády.“

Témata:

Mirek Topolánek | Erik Best (americký novinář) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse