Ukrajinci se v uplynulých dnech pokusili za pomoci dronu zlikvidovat ruského prezidenta Vladimira Putina, tvrdí německý deník Bild. S informací přichází jen několik dní poté, co byl nedaleko Moskvy nalezen dron naložený výbušninami.

Podle zjištění Bildu se ukrajinská tajná služba pokusila o atentát na Putina za pomoci nejmodernějšího ukrajinského dronu UJ-22 s doletem až 800 kilometrů. Měla totiž informace o cestě ruského prezidenta do průmyslového parku v Rudněvu. Nedaleko něj se stroj zřítil.

Německý deník v článku píše, že dron nesl 30 výbušných náloží, které používají také americké či kanadské ozbrojené síly. Trhaviny měly vážit celkem 17 kilogramů.

O nálezu dronu s výbušninami informovala v pondělí s odkazem na zprávy ruských médií agentura AP. Stroj se nacházel v lese zhruba 30 kilometrů východně od Moskvy. Ukrajinská strana věc nijak nekomentovala.

Podle agentury TASS byly následně objeveny tři zřícené bezpilotní kvadroptéry s kamerami a bez rozpoznávacích znaků. Jedna z nich se nacházela nedaleko místa nálezu dronu s výbušninami. Ruské bezpečnostní složky se proto zabývají hypotézou, zdali trojice strojů nesloužila k navedení dronu.

Témata:

Vladimír Putin | Armáda Ukrajina | Drony | stars24.cz