S dvouprocentním náskokem před koalicí Spolu by v březnu vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO. Vyplývá to z šetření agentury Kantar. ANO přitom zůstalo na svém, jenže si pohoršili sociální demokraté. Polepšili si Piráti.

O výsledcích průzkumu pro ni vypracovaném informovala Česká televize. V obou modelech jasně vede hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše se ziskem 29,5 procentního bodu. 

Podle grafiky z pořadu Otázky Václava Moravce by se do Poslanecké sněmovny propracovalo šest subjektů. Kromě nejsilnějšího opozičního hnutí by šlo o koalici Spolu, respektive ODS, a dále o Piráty, SPD, Starosty a nezávislé a sociální demokracii. 

Z modelu, kde je koalice Spolu rozdělena na jednotlivé strany, vyplývá, že TOP 09 a lidovci by se v případě samostatné kandidatury do dolní parlamentní komory nedostali. TOP 09 má čtyři procenta, KDU-ČSL ještě o jedno méně. 

Kantar také poprvé zaznamenal preference strany PRO, která stojí za dnešní demonstrací Česko proti bídě v Praze. Subjekt Jindřicha Rajchla má tři procenta. 

Témata:

Hnutí ANO | Volby | průzkumy | Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) | stars24.cz