stars24.cz
ČTK

Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová podpořila v českých parlamentních volbách lídra protiislámské a protiimigrační strany SPD Tomia Okamuru ve videoposelství na youtube.

Se svým "odvážným a talentovaným" předsedou má podle ní strana mimořádnou historickou příležitost zbavit se hrozby islámu.

Le Penová dala českým voličům za vzor studenta Jana Palacha a bývalého prezidenta Václava Havla a prohlásila, že Češi stáli vždy v první linii boje za svobodu evropských národů. Tvrdila, že za posledních 30 let dosavadní politická garnitura udělala z kdysi svébytné země stát zcela podřízený zákonům a nařízením, o kterých se rozhoduje daleko v Bruselu.

"Tak jako vy i my především odmítáme migrační zamoření naprogramované Evropskou unií, které se projevuje v České republice neuvěřitelnými a neustávajícími vlnami migrantů, které odevzdaně přijímají, pokud je rovnou nepřivolávají vaše údajné elity, které jsou zkorumpované a podrobené," řekla mimo jiné ve tříminutovém proslovu.

"Tak jako vy i my odmítáme posilování islámského fundamentalismu a přijímání modelu multikulturalismu, který, jak ostatně víme, je zdrojem ekonomického, společenského a bezpečnostního napětí," dodala.

Le Penová vede dlouhodobě ve Francii stranu Národní fronta, která v letošních parlamentních volbách příliš neuspěla a je v Národním shromáždění o 577 místech zastoupena jen sedmi poslanci. V prezidentských volbách se ale Le Penová dokázala probojovat do druhého kola a získat v něm třetinu hlasů proti Emmanuelu Macronovi, který klání vyhrál.

Témata:

volby 2017 | Marine Le Pen | Tomio Okamura | stars24.cz

Vstoupit do diskuse