Lidovci vedli ze stran kandidujících samostatně před ODS a STAN v obecních volbách i po sečtení hlasů z devíti desetin okrsků. Následovalo hnutí ANO, které předstihlo ČSSD, na šestém místě figurovala KSČM. Vyplývá to z dnešních údajů na volebním serveru. Nejvíce zastupitelských křesel získala jako obvykle nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů.

Zatím bylo zvoleno přes 55.200 zastupitelů. Obsadili na 6050 zastupitelstev z celkového počtu 6243. Průběžná účast činila 46,17 procenta, setrvale mírně klesala.

Lidovci tam, kde kandidovali samostatně, měli po sečtení devíti desetin okrsků 2543 zastupitelů, ODS zatím získala 1170 mandátů a Starostové a nezávislí 820. Hnutí ANO obsadilo 644 zastupitelských křesel, sociální demokraté jich drželi 462 a komunisté 343.

Hnutí SPD mělo po sečtení 90 procent okrsků jako samostatně kandidující strana 166 zastupitelů, TOP 09 držela 75 zastupitelských křesel. Piráti získali prostřednictvím samostatných kandidátek 30 zastupitelů. I kandidáti zavedených parlamentních stran se však v obecních volbách ucházejí o voličské hlasy v různých koalicích nebo na listinách místních sdružení. Počty zastupitelů zvolených podle navrhujících stran budou mít vyšší.

Témata:

Volby | Komunální volby | stars24.cz

Vstoupit do diskuse