Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková ve středu oznámila rezignaci, na její krok od té chvíle reagují politici. Mnozí z nich přitom stojí ve sporu s veřejným ochráncem práv Stanislavem Křečkem na její straně.

Například podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) suplovala Šimnůková práci ombudsmana v otázce zastávání se menšin či situace romských uprchlíků. 

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zase uvedl, že úřad ombudsmana může po její rezignaci v podstatě pozastavit svou činnost, neboť v něm nezbyl nikdo patřičně kompetentní zastávat funkci veřejného ochránce práv.

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) považuje rezignaci zástupkyně ombudsmana za ostudnou vizitku Stanislava Křečka, který podle ní hanobí úřad veřejného ochránce práv.

"Šimůnková, dlouhodobá ochránkyně lidských práv, odchází se ctí a rovnou páteří. Kdyby byl Křeček co k čemu, rezignoval by," napsala na twitteru

Témata:

Šimůnková, Monika (Vládní zmocněnkyně pro lidská práva) | ombudsman | Ivan Bartoš (Piráti) | Vít Rakušan (STAN) | stars24.cz