Premiér Petr Fiala a předseda Senátu Miloš Vystrčil (oba ODS) dnes přednesou novoroční projev. Zatímco šéf horní komory Parlamentu na Nový rok vystoupil již před rokem, pro Fialu to bude dnes ve funkci předsedy vlády premiéra.

Projevy v minulosti na Nový rok přednášeli prezidenti republiky. Tuto zvyklost změnil současný prezident Miloš Zeman, který své vystoupení přesunul na druhý vánoční svátek. Uvolněné místo využili další ústavní činitelé. Zatímco loni projev přednesli kromě Vystrčila i předseda Sněmovny Radek Vondráček a premiér Andrej Babiš (oba ANO), letos nová předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) možnost nevyužila.

Jako první dnes živě vystoupí hodinu po poledni Vystrčil. V loňském projevu vybídl k solidaritě a spolupráci nejen v boji s koronavirem. Vyzval Čechy, aby se nenechali rozeštvat a nepodléhali dezinformacím. Očkování označil za cestu ke svobodě.

Fiala k národu promluví ve 20:05. Projev odvysílá Česká televize, která jej předtočila, zprostředkuje ho také ČTK nebo Český rozhlas Radiožurnál.

Témata:

Petr Fiala (ODS) | Vystrčil, Miloš (ODS) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse