Pražský hrad podrobnosti o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana neuvádí. To vyvolává spekulace o jeho schopnosti zastávat prezidentský úřad. Na serveru Deník N se však dnes objevila údajná prezidentova diagnóza, která ale paradoxně nekoresponduje s dva roky starou lékařskou zprávou.

Povolební vyjednávání zkomplikoval převoz prezidenta Zemana den po volbách na Kliniku anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) a nejasnosti panující kolem jeho zdravotního stavu.

Podle vyjádření prezidentova ošetřujícího lékaře a ředitele nemocnice Miroslava Zavorala byly důvodem hospitalizace komplikace provázející Zemanovo chronické onemocnění. Přesnou diagnózu Zavoral nesdělil, protože k tomu nemá pacientův souhlas.

Pražský hrad podrobnosti o Zemanově zdravotním stavu neuvádí, což vede ke spekulacím o jeho schopnosti zastávat prezidentský úřad. Server Deník N dnes s odvoláním na tři zdroje z prezidentova okolí, státní správy a lékařského prostředí napsal, že současná povaha prezidentova onemocnění představuje pro výkon funkce zásadní omezení.

Server zveřejnil také jeho údajnou diagnózu a tvrdí, že prezident je dezorientovaný nebo zapomíná. Podle lékařů, které oslovil deník Aktuálně.cz, ale dva roky stará lékařská zpráva zveřejněná po prezidentově hospitalizaci paradoxně Zemanovy údajné současné problémy nenaznačuje. 

V uplynulých dnech se v médiích spekulovalo, že má prezident problémy s játry, o čemž hovořil i jeho předchůdce Václav Klaus. Hrad ale opakovaně odmítl tvrzení, že je Zeman ve vážném stavu, prezidentská kancelář uvedla, že se v Lánech připravuje na povolební vývoj a na udělování státních vyznamenání 28. října.

Témata:

Miloš Zeman | stars24.cz

Vstoupit do diskuse