Prezident Miloš Zeman dostal od premiéra Andreje Babiše (ANO) k úterním narozeninám lahev koňaku. Babiš po dnešním setkání s hlavou státu na lánském zámku novinářům řekl, že je prezident po nedávné hospitalizaci v pořádku. Tvrdý alkohol ale nyní konzumovat podle něho nemůže.

Zeman strávil ve střešovické nemocnici více než týden, propuštěn byl ve středu. Podle Hradu byla prezidentova hospitalizace plánovaná. Lékaři hlavě státu nenašli život ohrožující onemocnění, zjistili u něj ale dehydrataci a mírné vyčerpání. “Pan prezident je v pořádku. Myslím, že se mu daří dobře a těší se na volby,” řekl Babiš, který Zemana navštívil i během hospitalizace.

V úterý na státní svátek prezident oslaví sedmasedmdesáté narozeniny. "Dárek je stále stejný. Je to koňak, který má stejné stáří jako pan prezident. Ale pan prezident si ho odložil, protože teď nemůže konzumovat tvrdý alkohol,” uvedl ministerský předseda.

Zeman se hned po propuštění z nemocnice setkal v Lánech s některými zástupci vlády a opozice. Na fotografii z jedné ze schůzek měl před sebou na stole i víno. Podle Hradu bylo nealkoholické.

Témata:

Miloš Zeman | Andrej Babiš | stars24.cz

Vstoupit do diskuse