Senátoři v tomto týdnu posvětili dodatečné zvýšení důchodů nad rámec zákonem stanovené valorizace. Velkou radost z toho pochopitelně měla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Úsměv Jany Maláčové (ČSSD) byl na snímku, který zveřejnila na svém twitterovém profilu, patrný i za respirátorem. Takovou radost jí schválením navýšení udělali kolegové ze Senátu.

Ministryně měla radost především kvůli více než 670 tisícům seniorů, kteří berou méně než 14 tisíc korun měsíčně. "Většina z nich jsou ženy. Celý život pracovaly, vychovávaly děti a odváděly do systému," podotkla sociálnědemokratická politička.

"Proto mám velkou radost, že Senátem prošla novela zákona, kde zavádíme tzv. výchovné 500 korun za každé vychované dítě pro ty, kteří mají odpracováno, a zároveň od příštího roku 300 korun k důchodu nad zákonnou valorizaci," dodala Maláčová. 

Penze měly původně růst o 497 korun, tedy o 3,2 %. Navýšením o další tři stovky nakonec stoupnou o 5,2 %. Průměrný důchod by tak měl v roce 2022 činit 16 275 korun.

Témata:

důchody | Jana Maláčová (ČSSD) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse