Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty.
Premiér dříve odmítl vyhovět předžalobní výzvě strany a za slova se omluvit. Piráti zaslali Babišovi předžalobní výzvu předminulý pátek. Babiš však uvedl, že se nemá za co omlouvat.
Spor vznikl kvůli debatě nad sdílenou ekonomikou. Babiš se ve Sněmovně ohradil proti Pirátům se slovy: "My nechceme sdílet naši zemi". V knize svých vizí přitom před několika lety psal, že lidé budou brzy sdílet automobily, byty a chaty.
Rozdíl pak vysvětloval tím, že mu jde o dobrovolné sdílení. "Ne povinně, jak to mají v plánu Piráti, co chtějí nejdřív mapovat byty, zdanit přebytečné metry a pak vám tam někoho nastěhovat. Nejlíp nějakého migranta," napsal na twitteru.
Témata: Andrej Babiš
Morgan Freeman oznámil oficiální vstup na hudební scénu! Vydá album!
Hvězdný zpěvák Lewis Capaldi přiznal: Po kolapsu si myslel, že je konec!
Radostné oznámení po dramatické svatbě: Gordon Ramsay bude dědečkem!