Ve věku 72 let zemřel předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera, člen ODS a dlouholetý starosta severočeských Teplic. Informaci na sociální síti potvrdil jeho stranický kolega z horní komory Miloš Vystrčil.

Podle informací serveru novinky.cz zemřel v neděli odpoledne, údajně ho postihla náhlá příhoda. Ještě o víkendu se předseda horní parlamentní komory účastnil sněmu mateřské Občanské demokratické strany, jejímž členem byl dlouhá léta.

"S velkým zármutkem jsem dnes přijal zprávu o úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Je to neuvěřitelné, ještě v sobotu jsme spolu mluvili na našem Kongresu, kde byl plný aktivity a nápadů. Jaroslav Kubera byl výraznou osobností nejen ODS, ale celé české politiky. Byl velký obhájcem svobody a zdravého rozumu a především slušný a poctivý člověk. Je mi to velmi líto, mé myšlenky jsou s jeho rodinou a blízkými. Jaroslav nám všem bude chybět," uvedl staronový předseda ODS Petr Fiala.

Kubera byl od listopadu 2018 předseda Senátu Parlamentu České republiky a působil dlouhé roky jako člen ODS. Mezi lety 1994 až 2018 stál v čele města Teplice, nejprve jako starosta, od roku 2001 jako primátor.

Od roku 2000 byl senátorem za obvod č. 32 – Teplice a byl předsedou Ústavně-právního výboru Senátu PČR, od roku 2016 byl místopředsedou Senátu.

Kubera po maturitě studoval matematiku na Masarykově univerzitě v Brně a zahraniční obchod na VŠE v Praze, avšak vysokoškolské studium nedokončil. V letech 1967–1969 pracoval v podniku Sklo Union Teplice, v letech 1969–1990 v podniku Elektrosvit Teplice, v letech 1990–1994 jako tajemník Městského úřadu v Teplicích.

Byl ženatý a měl dvě dospělé dcery.

Témata:

Kubera, Jaroslav | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse