Policisté čelí obvinění kvůli napadení lidí před barem! Jeden už v práci skončil

Policie ČR

Autor: Jan Hrabě

25. dubna 2024 13:03

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve středu obvinila dvojici příslušníků policie, kteří v únoru v opilosti napadli několik osob před barem na pražském Smíchově. Policie v dubnu zprostila muže zapojeného do incidentu výkonu služby, už dříve označila jeho jednání za neakceptovatelné a neomluvitelné.

"V dotazované věci došlo 24. dubna k zahájení trestního stíhání dvou fyzických osob - příslušníků bezpečnostních sborů pro jednání, které bylo kvalifikováno jako přečin výtržnictví spáchaný dílem samostatně, dílem ve spolupachatelství," řekl mluvčí pražských městských žalobců Aleš Cimbala serveru novinky.cz. 

Obviněnými jsou muž a žena, kteří v době incidentu působili u policie. Muž byl navíc obviněn i ze zločinu těžkého ublížení na zdraví. Policie již na začátku dubnu informovala, že byl zproštěn výkonu služby.

Na únorový incident v Nádražní ulici upozornil deník Blesk. Opilý policista ve slavnostní uniformě měl po policejním plese napadnout před nočním barem dívku. Konkrétně ji tahal za vlasy po zemi, také na ni zaklekl. Pomáhala mu jeho přítelkyně, rovněž policistka. Do věci se snažili vložit přihlížející, nakonec dorazila policejní hlídka.

Napadenou mladou dívku museli ošetřit záchranáři, kteří ji s lehčím poraněním převezli do nemocnice. Strážci zákona podle listu naměřili muži 2,6 promile alkoholu v krvi, opilá byla i jeho přítelkyně. 

"Toto jednání považujeme za naprosto neakceptovatelné a neomluvitelné. I tak se omlouváme. Selhání jednoho policisty bohužel poškozuje všechny ostatní. Můžeme vás ujistit, že rozhodně nejde o běžné chování našich kolegů a pražský ředitel bude proto v dalším postupu nekompromisní," napsala policie poté, co věc vyšla najevo. 

Témata: GIBS Policie ČR